Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

“Als schoolverlater kon ik bij MCB meteen terecht”

Rachel Bierings“Ik werkte tijdens mijn HBO-opleiding in een restaurant waar ook de HR-directeur van MCB regelmatig kwam. Ik heb op een bepaald moment de stoute schoenen aangetrokken en haar een sollicitatie via LinkedIn gestuurd. De reactie was positief: ‘Stoer dat je het zo doet!" En twee weken later zat ik al bij MCB.” Rachel Bierings werkt nog niet zo lang bij MCB, en is nu al doorgegroeid vanuit haar functie als Junior Accountmanager. En het viel haar op dat je als vrouw prima past in deze sector: “Ik denk dat veel vrouwen een verkeerd beeld hebben bij een bedrijf als MCB, dat ze niet voor vol worden aangezien. Maar het valt echt mee met die vooroordelen: je bent echt een volwaardig gesprekspartner, ook voor klanten.”

We zoeken nog meer collega's, klik hier

Open voor schoolverlaters

“Je kunt bij MCB zonder voorkennis aan de gang, met cursussen over bijvoorbeeld materiaalkunde word je goed ‘op niveau’ gebracht. Maar er zijn ook collega's als Thierry Janssen die nog extra trainingen geven, en de MCB Campus natuurlijk. Er wordt erg veel gedaan aan kennisoverdracht bij nieuwe medewerkers, dat vind ik positief. Want wie weet er nou iets van metaal?” Welke opleiding heb je zelf gedaan? “Ik heb Commerciële Economie gestudeerd op Avans Breda. Een leuke opleiding, vooral de school is leuk.”

“Bij MCB zijn ze bewust op zoek naar starters op de arbeidsmarkt merk ik, voor de functie van Junior Accountmanager. Ze staan absoluut open voor directe sollicitaties, en mensen die via een uitzendbureau komen wordt ook na redelijk korte tijd een contract aangeboden. Ze investeren ook veel in je, je moet veel leren en kennis opdoen voordat je echt aan de gang mag. Maar dat spreekt voor zich.”

Snel doorgroeien

“Het bevalt me goed bij MCB, iedereen staat altijd klaar om hulp te bieden. Het viel me op dat ik door iedereen geaccepteerd werd, het is echt een open cultuur: je hoort er gewoon bij. Ik kom zelf van een boerderij, die kant wil ik niet op, maar de typisch Brabantse cultuur in een bedrijf vind ik wel belangrijk. Bij een advocatenkantoor zou ik niet passen.”

“Je kunt ook snel doorgroeien bij MCB, ik begon als Junior Accountmanager en na een paar maanden ging ik al over naar een andere afdeling. Er worden je veel kansen geboden, maar je moet ze wel zelf grijpen. Ik pas ook goed bij MCB: ik zeg wat ik vind en wat ik denk, en mijn gevoel is altijd wel van mijn gezicht af te lezen haha.”

“Als vrouw heb je bij klanten misschien zelfs wel een streepje voor ten opzichte van mannen, maar dat geldt voor veel branches denk ik. En ik wil er ook geen misbruik van maken, ik hoef het niet  makkelijker te hebben dan een man. Maar ik heb het graag wel druk. Ik verkoop staalplaat, we zijn bezig met schuiven in het klantenbestand. Ik heb te weinig klanten vind ik. Dus als er nog mensen klant bij mij willen worden...”

Contactgegevens Rachel Bierings:
Rachel.bierings@mcb.nl | +31 (0)40 20 88 229

Foto Bart Koertshuis

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu