Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Wie ben ik? Gelukkig worden van een leven dat bij je past

12-07-2019, Ellen Popeyus, Tags:Werken bij MCB

Hoe meer inzicht je hebt in jezelf, hoe beter je in staat bent om een leven te leiden dat bij je past. En van een leven dat bij je past en niet wordt bepaald door verwachtingen vanuit anderen of de maatschappij, word je gelukkiger. Deze eenvoud ligt ten grondslag aan het programma ‘Wie ben ik?, dat 20 medewerkers, onder wie 10 Young MCB ers, dit jaar volgen. Ze gaan daarin onder meer op zoek naar hun waarden, passies en talenten en wat ze kunnen leren van hun angsten en onzekerheden en hoe ze dit alles kunnen inzetten om dichter bij hun doelen te komen. Wat levert dit op voor hen als mens? Wat is de relatie met hun werk? En wat is het belang van MCB om dit programma te faciliteren? Drie medewerkers vertellen: trainer en manager Marketing & Business Development a.i. Lezgin Aydin en de Young MCB’ers en Sales-medewerkers Sam Humblé en Delil Cangiz. 

Lezgin: “Weten welk leven bij je past begint met de vraag: wie ben ik? En als je ‘wie je bent’ kunt koppelen aan wat je doet, is dat een enorme grote stap in je vrijheid en geluk als mens. We beginnen dan ook met een individuele talenten assesment. Deze brengt in kaart wat jouw meest natuurlijke talenten zijn, hoe je ze kunt ontwikkelen en inzetten en in balans kunt brengen met je omgeving. Vervolgens is er een workshop waarin we onder meer speeddates houden met voorgeformuleerde, niet alledaagse vragen. Bijvoorbeeld: Wat wil je absoluut nog doen in dit  leven en waarom doe je dat nu niet? Waar schaam je je voor? Het idee is dat je door de antwoorden van de ander ook dingen bij jezelf ontdekt.” Sam en Delil: “Daarmee creëerden we al meteen een open sfeer in de groep. Iedereen bleek bereid om persoonlijke dingen te delen”. Deelnemers kregen daarna de vrijheid om een kloon van zichzelf te ontwerpen. Wat willen ze daar in hebben, wat absoluut niet en wat mag blijven zoals het is? Zo’n oefening geeft inzicht in wat je wilt en wellicht nog niet doet, waar je van houdt bij jezelf en waar je trots op bent. Dat laatste is iets waar wij vaker bij stil mogen staan.”

In een andere workshop speelden speelden deelnemers een bordspel waarbij ze een bedrijf moesten runnen op financieel gebied. Lezgin: “Je kunt gaan zitten nadenken over wie je bent en wat je wilt, maar vooral door dingen te doen, kom je daar achter. En wegstrepen wat je niet wilt, leidt naar inzichten in wat je wel wilt”. 

Je creativiteit stimuleren

In de sessie over creativiteit kregen de deelnemers onder meer inzicht in de mogelijkheid om zelf je creativiteit te stimuleren. Daarna volgden hilarische oefeningen om het vermoeide brein te ‘stofzuigen’. Sam: “Vroeger zou ik bang zijn geweest dat ik bij die oefeningen voor gek stond. Nu moest ik er hard om lachen, maar ik deed wel mee.” Delil ging de sessie in met het idee dat hij helemaal niet zo creatief was. “Maar in ons groepje wisten we toch in korte tijd ideeën naar voren te brengen waar we best trots op waren. Dat gaf me wel zelfvertrouwen. Ik heb ervan geleerd dat je angst je kan belemmeren om creatief te zijn. Als je bij voorbaat denkt dat anderen jouw idee toch niet waarderen, houd je je in. Zo houd je ook die overtuiging in stand.” Lezgin knikt: “Je eigen overtuigingen kunnen in de weg zitten om maximaal vanuit je talenten te werken. Dat beïnvloedt het resultaat van je werk en wat je doet in je leven. Het is goed om te onderzoeken en te ervaren of je overtuigingen wel waar zijn en in welke mate. Want ieder mens is creatief.”

Onzekerheid en angst

In een andere sessie had een gastacteur de rol om patronen van onzekerheid en angst naar boven te halen. Zo moesten de deelnemers zich één voor één langs de acteur naar binnen praten bij een denkbeeldige poort van geluk. Terwijl zij het beste in henzelf naar boven haalden, stuurde de gast, op zoek naar onzekerheden, juist aan op ongemakkelijke conversaties. Sam: “Ik ben best wel ongeduldig wat mijn carrière betreft. Dat wist die acteur, omdat we daarover hadden gesproken. Hij prikte dat ongeduld aan en liet me niet binnen, waardoor ik het opnieuw moest proberen. Daar ging het natuurlijk ook om: ik werd me nadrukkelijk bewust van die ‘eigenschap’. Heel interessant.” Ook bij Delil lukte het om enige zweetdruppels te creëren. “Ik vind het ongemakkelijk om stiltes te laten vallen in een gesprek. Dat merk ik ook in mijn verkoopgesprekken. Ik vul gaten met praten, terwijl luisteren natuurlijk het allerbelangrijkste is. De acteur haalde dat grandioos naar boven. Hij fluisterde op een gegeven moment zelfs in mijn oor: ‘houd toch eens je mond!’ Dat was heel inzichtgevend.” 

Toepassen

Het traject gaat na de zomer verder, maar kunnen jullie al iets met de opgedane inzichten? Sam: “Ik ben erg zoekende welke richting ik op wil in mijn carrière. Het traject heeft me getriggerd om nu concrete stappen te ondernemen om daar voor mezelf duidelijkheid in te creëren. Want  anders weet ik over twee jaar nog niet wat ik wil. Je kunt zeggen dat ik mijn toekomstige keuzes de komende periode ga onderbouwen.”  
Delil: “Mij geeft het houvast, een plan waar ik naartoe wil werken. En ik heb allerlei praktische inzichten opgedaan. Ik besef nu bijvoorbeeld dat ik stiltes in een gesprek niet vol hoef te praten. Ik heb ook afsluitende zinnen opgeschreven die ik gebruik om verkoopgesprekken af te ronden.” 

What’s in it for MCB?

Net als Sam en Delil vindt ook Lezgin het mooi dat MCB dit traject mogelijk maakt. “Voor het bedrijf zijn er geen grijpbare doelen mee te behalen. Sterker nog, het kan er zelfs toe leiden dat medewerkers ontdekken dat ze niet op hun plaats zitten en hun talenten op een andere plek meer tot uiting komen. Maar MCB ziet de indirecte waarde van het traject. Het helpt mensen om beter in hun vel te zitten en dat bevordert hun prestaties. Want iets doen wat echt bij je past, leidt tot een betere motivatie en meer (werk)geluk. Daar is MCB bij gebaat. Voor medewerkers en bedrijf is het ideaal als mensen vanuit hun passie en talenten kunnen werken in hun job. Dat lukt nooit voor 100%, dat is een utopie, maar een balans van 70 à 80% leuke dingen en 30 à 20% dingen die minder bij je passen, zou mooi zijn. Dat gun ik iedereen.” 
 

Wil jij ook werken bij een bedrijf dat jou als persoon waardeert? Klik hier voor onze vacatures.

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu