Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Van ‘organiseren van overdaad’, naar ‘regisseren van schaarste.'

10-12-2021

MCB denkt mee met haar klanten over optimaal voorraadmanagement in de keten. De voorraad moet op peil blijven met als doel: nooit misgrijpen. VMI, (Vendor Managed Inventory) zorgt voor een efficiëntere supply chain, voor zowel de klant als voor MCB. Tijdens de coronacrisis nam VMI, maar zeker ook de ketensamenwerking in het algemeen, een vogelvlucht. Jorg Eichhorn, Key Accountmanager bij MCB,  vertelt ons meer over VMI en supply chain management.

Ketensamenwerking

Jorg: “We zijn zo’n vijf jaar geleden begonnen met het concept VMI. Met VMI beheren we samen met de klant de voorraden in de keten, zodat hun voorraad op pijl blijft.  We kennen binnen VMI vier verschillende concepten: VMI - contract, VMI – MinMax, VMI-consignatie en VMI-flow. Op basis van de behoefte en het productieproces van de klant wordt de beste oplossing gekozen. Uiteraard streven we naar 100% beschikbaarheid.”

Coronacrisis zorgt voor meer verbinding

“Voorheen richtten we ons voornamelijk op het organiseren van overdaad: een zo LEAN mogelijke supply chain. De grondstoffencrisis dwong ons echter tot omdenken: het regisseren van schaarste. Dit laatste stoelt veel meer op samenwerking met de klant en het gezamenlijk ontwikkelen van Supply Chain Dashboards om inzicht te krijgen in de keten. Dit bleek de belangrijkste sleutel om stilstanden bij onze klanten te voorkomen”

Supply Chain Dashboards; predict and prevent

“Zonder inzicht en begrip van onderliggende KPI’s van klanten en statistieken is effectief voorraadbeheer (zeker in tijden van schaarste) nagenoeg niet mogelijk. Ketenmanagement wordt niet voor niets gedefinieerd als het beheren van de integrale stromen tussen én het continu verbeteren van de verschillende schakels van een organisatie. We kwamen er al snel achter dat een supply chain dashboard waarin in één oog opslag alle gegevens te zien zijn een absolute must is om de keten optimaal te besturen.”

“Momenteel zijn we druk bezig om voor de klanten met een VMI-concept het Supply Chain Dashboard te bouwen. We hopen deze zo snel mogelijk afgerond te hebben. Met behulp van de dashboards kunnen we gemakkelijker voorspellingen doen en stilstanden zoveel mogelijk voorkomen. Dit noemen we ook wel: ‘predict en prevent’.”

Lees meer

Wilt u weten of één van de vier VMI-concepten bij uw bedrijf past?

Lees meer over VMI.

Contact

Meer weten over VMI? Neem vrijblijvend contact op met Jorg Eichhorn – jorg.eichhorn@mcb.nl

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu