Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +32 (0)4 239 66 11
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +32 (0)4 239 66 11 of stuur een e-mail naar acier@mcb.be
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Efficiëntie en duurzaamheid: De houtrecyclingafdeling van MCB

06-06-2024

Binnen de faciliteiten van MCB op het terrein in Valkenswaard speelt de houtrecyclingafdeling een belangrijke rol. Verspreid over twee locaties – de Vest en de Kennedylaan -  worden retour gehaalde pallets opgeslagen, gesorteerd en gerepareerd voor hergebruik, terwijl op de Kennedylaan o.a. stophout wordt vervaardigd voor transportdoeleinden

Integraal onderdeel
Wat ooit als experiment begon, is nu uitgegroeid tot integraal onderdeel van MCB, met een team van acht toegewijde medewerkers. Veel van hen zijn gepensioneerd en kiezen er dus bewust voor om enkele hele of halve dagen te werken. Er zijn er bij die al 40 jaar gewerkt hebben voor MCB. Anton van Ven is sinds een jaar teamleider van de Houtrecycling. In juni werkt hij 24 jaar voor MCB. Anton: “Ik ken het hele bedrijf. Ik heb in de ploegen gewerkt, in dagdiensten op de Schakel en op de Vest, ik heb in de orderpickhal gestaan, in de bulk en bij de platen. Sinds een jaar ben ik nu teamleider Houtrecycling. Ik had de vacature zien hangen op het vacaturebord en dacht: Na al die jaren binnen te hebben gewerkt, waarom zou ik niet naar buiten gaan? Dit is voor mij heel iets anders.”

Wood4Wood
Het serviceconcept Wood4Wood, waarbij de gebruikte pallets bij klanten van MCB worden opgehaald, is met name de afgelopen twee jaren aanzienlijk gegroeid. Zo werden in 2023 maar liefst 40.000 pallets opgehaald, waarvan ruim 30.000 pallets werden hergebruikt. Voor 2024 is het doel om ten minste 40.000 pallets te hergebruiken om tegen 2030 80% van alle gebruikte pallets te recyclen. Anton: “Pallets kunnen gemiddeld 5 tot 8 keer worden hergebruikt en sommige pallets zelfs 10 tot 15 keer. Uit één boom kun je ongeveer 8 pallets maken, dus zo hebben we in 2023 al bijna 4000 bomen bespaard.”

Nieuw pand
Toen Anton een jaar geleden begon, was er alleen de opslagruimte met een overkapping. Inmiddels staat er bouwkeet, met een computer en een koffiezetautomaat, maar dat gaat dit jaar veranderen. Om de groei te faciliteren, wordt er momenteel gewerkt aan de ontwikkeling van een nieuw, ruimer pand op de huidige locatie op de Vest. Anton: “Dit pand biedt niet alleen meer ruimte aan de opslag en reparatie van de pallets, maar ook aan de zaagafdeling die nu nog op de Kennedylaan is gevestigd. Met nieuwe zaagmachines, waaronder een sleufzaagmachine, zal de capaciteit van de zaagafdeling worden vergroot. Het is de bedoeling dat er de komende jaren nog veel meer hout wordt gerecycled en er meer in huis wordt gemaakt in plaats van wordt ingekocht, zoals bijvoorbeeld zaagkistjes, slitpallets, maar straks ook paspallets. En daarvoor moeten nog veel meer pallets worden teruggehaald.”

Nog duurzamer en efficiënter
Van elke lading pallets die terugkomt wordt door de chauffeur aangegeven wat de lading inhoudt en bij welke klant het is opgehaald. Anton: “Wij weten precies wat er wordt gerecycled. Dit wordt allemaal bijgehouden voor de verschillende afmetingen en soorten pallets. Alle data gaat vervolgens naar de controller die het verwerkt in overzichten. Het restafval gaat nu nog naar een champignon- en aspergekwekerij of wordt aangeboden als stookhout aan medewerkers, tegen een kleine vergoeding voor een van de goede doelen. Met de nieuwe hal en zaagmachines zal straks veel meer hout volledig hergebruikt kunnen worden, dat is niet alleen nog duurzamer maar ook veel efficiënter.“

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu