Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +32 (0)4 239 66 11
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +32 (0)4 239 66 11 of stuur een e-mail naar acier@mcb.be
Dit product is momenteel niet leverbaar.

De prijs van aluminium is weer tot rust gekomen

De Europese aluminiummarkt zit weer in rustig vaarwater, wat gelukkig ook weer stabiele prijzen oplevert. In het begin van het jaar hadden we te maken met twee grote problemen die nu zijn opgelost. Een aluminiumsmelter van Hydro in Brazilië was vanwege milieuproblemen lang gesloten en vanuit de VS werd de Russische aluminiumleverancier Rusal geboycot. Inmiddels is die smelter weer aan het werk en mogen Amerikaanse bedrijven weer bij Rusal kopen. 

Kansen in Europa

De Europese markt heeft in het eerste kwartaal goed gemerkt dat vraag en aanbod deze kant op kwamen. Vooral de handelaren: de Europese aluminiumfabrieken leveren liever aan de VS dan aan handelsbedrijven. Veel Europese fabrieken en walserijen hebben begin dit jaar veel aan de VS kunnen leveren, wat voor de handel langere levertijden tot gevolg had. 

Door de hogere afzet naar de VS is de prijs van walsproducten eerder verhoogd door de toegenomen levertijden. Bij extrudeurs is dat anders, omdat extrusieproducten van Europese leveranciers vooral in Europa worden verhandeld. Bij een aantal extrudeurs is de levertijd korter geworden, dat gaf druk op de (omwerkings)prijs.

In het afgelopen half jaar is de LME-koers ook wat gezakt, alhoewel de koers de laatste 3-4 weken vrij constant is: zo rond de 1600 euro per ton, met wat fluctuaties van een paar cent per dag. De prijzen van extrusieproducten staan hierdoor extra onder druk. Dat geldt niet voor alle extrusiebedrijven, maar vooral voor de bedrijven die FLUTZ-profielen leveren. Dat is een acroniem voor de standaard F, L, U, T en Z-profielen.

FLUTZ-profielen of maatwerk?

De extrudeurs van (maatwerk) tekeningprofielen (zoals ramen, deuren etc.) hebben minder last van prijsdruk. FLUTZ-profielen, ook voor MCB de belangrijkste profielen, worden in grote hoeveelheden verhandeld. Omdat het commodities zijn, ligt het prijsniveau van deze profielen wat lager. Afnemers van (maatwerk) tekeningprofielen hebben meestal één leverancier waar ze een matrijs hebben liggen; ze switchen niet zo snel. 

Volgens ABN AMRO zal de prijs van aluminium gaan stijgen. Wij verwachten dat deze stabiel blijft of in elk geval niet inzakt. Veel hangt af van de marktontwikkeling in Duitsland, dat bepaalt namelijk ook de markt en prijzen hier. Een stijging lijkt ons niet logisch, omdat in Duitsland de economie stagneert.

Maar het is allemaal heel fragiel: als Donald Trump iets of iemand boycot, kan dat zomaar een zweepeffect naar boven of naar beneden opleveren. Wat dat betreft wordt voorspellen steeds moeilijker.

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu