Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

“De relatie van Van der Ende met MCB is al lang heel goed”

12-04-2017, Tags:Klant in beeld

Van der Ende“Mijn vader is in 1985 begonnen in een garagebox, met het repareren van waterpompen voor de glastuinbouw. Dat is niet zo vreemd natuurlijk, hier in het Westland. Hij begon dus met service, maar heeft er later handel en constructie aan toegevoegd. En vooral voor dat laatste hebben we MCB regelmatig nodig.” Lex van der Ende is commercieel directeur van Van der Ende Groep. Ik spreek hem samen met zijn inkoop-collega Dennis Wortman over de awards die ze in 2016 hebben gewonnen. En de taart die ze daarvoor hadden gekregen van MCB-collega Toon Maas: “Toon komt hier vaak, de relatie met MCB is gewoon goed.”

De medewerker centraal / Focus op ontwikkeling

“Van der Ende Groep doet veel aan innovatie, de markt verandert zelf ook snel. Het innoveren varieert van kleine veranderingen aan bestaande pompen tot grote nieuwe systemen. We werken in de glastuinbouw voornamelijk met dealers, alle producten worden via hen verkocht. Maar wanneer we een nieuw product introduceren, richten we ons natuurlijk ook op de eindgebruikers. De aanvragen komen wereldwijd binnen bij onze dealers, dus zij moeten goed geïnformeerd worden. Uiteindelijk genereren we zo meer werk voor iedereen.”

“We hebben afgelopen jaar onder andere de OOM-award gewonnen, voor de manier waarop we omgaan met de begeleiding en opleiding van zowel onze medewerkers als leerlingen. Voor collega’s maken we bijvoorbeeld een zogenaamd ‘Persoonlijk Ontwikkel Plan’ en begeleiden hen daarbij. Jaarlijks voeren we gesprekken met medewerkers waarin de opleidingsbehoeften besproken worden. En voor oudere medewerkers hebben we specifieke trainingen en cursussen, voor het versterken van de duurzame inzetbaarheid. Voor het geven van trainingen en presentaties hebben we een speciale trainingsruimte opgezet, deze ruimte gebruiken we tevens om klanten onze nieuwe producten te laten zien. Want er komen regelmatig nieuwe producten bij. Multifunctioneel dus.”Een uniek  bedrijf

“We hebben in 2016 ook de MKB Westland Partners Ondernemersprijs  gewonnen, vooral vanwege aspecten als innovatie, MVO, strategie, personeel en marketing. Het leverde heel veel aandacht op. We zijn extra trots op deze prijs omdat we hiervoor zijn aangedragen door collega-ondernemers uit de regio en we samen met twee andere gerenommeerde ondernemingen genomineerd waren.”

“We zijn geen standaard leverancier: we geven advies en engineeren. Maar bovenal houden we het belang van de klant voor ogen. We leveren bewust breder dan alleen glastuinbouw: bouw, industrie, overheid, noem maar op. Dat we wereldwijd mogen leveren (direct en indirect in 110 landen) helpt ook om de omzet stabiel te houden. We zijn nu bijvoorbeeld bezig met een mooi waterbehandelingsproject in Rusland, daar is het hele bedrijf mee bezig. En dat is ook goed voor MCB.”

Een goede relatie met MCB

Inkoper Dennis Wortman gaat verder over de relatie met MCB: “We kopen al een lange tijd bij MCB, en met recht. We hebben een tijd geleden een leveranciersanalyse gedaan en daar kwam MCB goed uit: het zijn vooral de prijs-kwaliteitverhouding, leverbetrouwbaarheid en voorraden die jullie onderscheiden. Jullie schakelen snel, het materiaal is binnen twee dagen hier. MCB is ook flexibel qua levering en materialen, er is altijd wel een goed alternatief. En er wordt meegedacht over ‘prijstechnisch slim inkopen’. Zeker voor een leverancier van standaard producten is het moeilijk je te onderscheiden, dus dan levert MCB een extra goede prestatie.”

“Wij vinden de relatie ook heel belangrijk”, vervolgt Lex van der Ende. “Wanneer deze goed is, is er veel bespreekbaar. Jullie buitendienstman Toon Maas kennen we al heel lang, hij kwam hier al bij mijn vader volgens mij. We zijn dus heel positief over MCB.”

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu