Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Supply chain rapportage: “Vertragingen bij onze leverancier moeten we direct doorgeven aan de klant”

08-04-2019, Tags:Services
supply chain rapportage“Ik trok laatst het laatste papiertje van de toiletrol, huismerk Albert Heijn. Op het rolletje zat een barcode, met de Appie-app kon ik hem meteen bijbestellen. Daar zijn we bij MCB ook mee bezig, maar niet met toiletrollen natuurlijk. Nog niet, haha.”
Jorg Eichhorn is Accountmanager bij MCB. Samen met zijn collega Michiel van Raak probeert hij het VMI-concept op klanten over te brengen. Michiel legt uit: “Ik krijg regelmatig de vraag van klanten om mee te denken over hoe ze hun voorraden beter kunnen managen. Vrijwel altijd willen ze een zo laag mogelijke voorraad, maar niet misgrijpen. Om die reden praat ik vaak met klanten over VMI, oftewel ‘Vendor Managed Inventory’ (niet Vendor Management Inventory). We hebben immers allebei baat bij een gestroomlijnd inkoop- en verkoopproces.”

Hoe gaat het nu met VMI?

“Onze huidige VMI-klanten zijn erg positief. Ze gaan ook meer bestellen. Het wederzijds vertrouwen groeit, maar de leverbetrouwbaarheid is dan ook verbeterd. We willen het bestellen voor de klant gebruiksvriendelijker maken. Nu zit er veel werk in en is er veel risico op fouten. Beide partijen hebben met VMI veel meer rust.” 
“Er zijn meerdere voordelen: kleinere bestelhoeveelheden, minder voorraad bij de klant, minder spoedorders, meer ruimte bij de klant voor hun core business en altijd beschikbaarheid van klantspecifiek materiaal. We hebben nu zes consignatieklanten, allemaal met klantspecifieke materialen. Anders heeft het geen zin, we kunnen immers binnen 24 uur de reguliere materialen leveren.” 

Nieuwe Supply Chain rapportage

“We zijn nu een standaard rapportage aan het ontwikkelen, waarmee we voor ieder VMI-concept de pijplijn in beeld kunnen brengen: van leverancier, via MCB, naar klant. Inclusief eventueel de productie en tussenvoorraden. Een supply chain rapportage dus. In die rapportage wordt ook de levertijd van de fabriek meegenomen; wijzigingen in hun levertijd worden meteen doorgerekend. Alles om ervoor te zorgen dat de klanten niet misgrijpen.” 
“We hadden alle informatie al voor een supply chain rapportage, maar iedere speler rapporteert nog op hun eigen manier. Er was geen standaard voor, die komt nu. Met stoplichtjes kunnen we zien of leveringen achterlopen of voorlopen. We gaan die informatie natuurlijk ook delen met de klant, in het kader van volledige transparantie.” 
“Bij een paar klanten zijn we bezig met klantspecifieke labels. Als ze die scannen, wordt het betreffende materiaal de dag erop nieuw geleverd. De ultieme droom van VMI is natuurlijk dat wij in het systeem van de klant kijken om hun voorraden op peil te houden, maar dat is toekomstmuziek. Ook voor ons.”
Klik hier voor meer informatie over VMI

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu