Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Stalen buisprofielen zagen met een robot: “Onze nieuwe Bewo is uniek in de Benelux!”

02-05-2018, Tags:Bewerkingen

“Ik ben blij dat ik onderdeel ben van het Bewo-project, dit is echt vernieuwend. We hebben hierover al veel vragen van klanten gehad. Met name uit de meubelindustrie en glastuinbouw. Deze branches zitten echt te wachten op deze nieuwe zaagmachine.” 

Johan Lavrijssen is Projectmanager bij MCB, en betrokken bij de aankoop en installatie van de nieuwe automatische zaag van het merk Bewo. De opzet bij MCB en de combinatie van onderdelen is volgens de leverancier Bewo uniek in de Benelux: “De operators gaan van een handgeschakelde brommer naar een automatische racemotor.”

Automatisch zagen van metaal

“Op dit moment zijn we bij MCB langer bezig met het verpakken dan met zagen, dat wilden we met deze robotisering eruit halen. Met de nieuwe zaagmachine wordt vrijwel het volledige proces geautomatiseerd. Het enige handwerk wat overblijft is het invoeren van de bundel en het weghalen van het eindproduct. Deze mate van robotisering is nieuw voor MCB, maar we zien veel baten.” 

Om een zo volautomatisch proces te creëren, moet je standaardiseren. Kortom, zo min mogelijk uitzonderingen. Hierdoor heeft MCB gekeken naar de verpakkingsmogelijkheden en ontstonden er twee mogelijkheden: in bundels (vierkant, rechthoekig, zeskant of rond) of een pallet met rand. Hierbij hanteert MCB wel vaste bundelgroottes. “We hebben ervoor gekozen om automatisch te verpakken en te omsnoeren. We gaan kunststof colliband van de fabrikant gebruiken, met betere mechanische eigenschappen dan metaal. Dat wordt de nieuwe standaard.”

Klik hier voor een volledig overzicht van de Bewo seriezaag.

Sneller zagen: een snellere levertijd

Dankzij de Bewo zaagmachine kan MCB ongeveer 1.000 stuks buisprofielen per uur zagen. Zo kunnen er bijvoorbeeld straks twee buisdiameters (tot ø 45mm) tegelijk worden gezaagd. Hierdoor wordt er veel tijd bespaard en kan het product sneller bij de klant worden geleverd.

“We verwachten de snelheid met een factor vier te kunnen verhogen. Het verpakken van o.a. metalen buizen gebeurt nu nog veelal handmatig, maar gaat dankzij de Bewo veel sneller! Deze tijdwinst zetten we bij MCB nu ook om in ruimtewinst: we leggen niks meer op afroep, omdat dat niet meer nodig is. We garanderen nu maximaal drie werkdagen levertijd, in het verleden was dit nog zeven werkdagen.”


Waarom koos MCB voor een nieuwe Bewo zaagmachine?

“In juli 2016 zijn we begonnen met de business case. Deze business case was gebaseerd op de output van de huidige zaag. Deze zaag staat er al sinds 1998 en had steeds meer storingen. Daarbij deden we ook veel inkopen van zaagstukken bij buisfabrieken. De behoefte aan een nieuwe zaag was dus groot, ook vanwege de groeiende vraag.”

Na uitgebreid onderzoek koos MCB voor het merk Bewo. Ze leveren meerdere types, maar de flexibiliteit was het belangrijkst: snelle omstelling, maar ook flexibel qua automatisering.

“We zijn vanaf 1 mei operationeel, de oude zaag zal eind mei vermoedelijk niet meer worden gebruikt. Maar met de vele voordelen van de nieuwe zaag zal deze ook niet meer nodig zijn!”

Meer weten over de BEWO Zaagmachine bij MCB? Neem contact op met onze verkoopafdeling via telefoonnummer +31 (0)40 - 20 88 582 of per e-mail verkoop@mcb.nl.

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu