Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Ons metaal als robot naar Amerika

03-12-2020

Wist u dat Robotics Team Pi MCB-metaal gebruikt om in Amerika robotwedstrijden te winnen? Afgelopen week verwelkomden Martijn van de Sande en Ivan Spikmans ons in hun robottrainingshal in Veldhoven. Hier zagen we de robot die vorig jaar streed tegen zijn Amerikaanse tegenstanders in Salt Lake City. We voelden ons best een beetje trots als sponsor.

Hoe zijn jullie erbij gekomen om robots te gaan bouwen en naar Amerika af te reizen?
Ivan praat ons bij: “We werden geïnspireerd door een docent aan de Fontys om een team voor de FIRST Robotics competitie op te starten. Samen met Anita Karki en Willem Reuser heb ik hiervoor in 2016 de stichting STEM opgericht. We selecteerden voor het eerst een team met andere Fontys-studenten van verschillende disciplines (ICT, Werktuigbouwkunde, Mechatronics en Electrotechniek), gingen op zoek naar sponsoren en rezen een jaar later af naar Flagstaff in Amerika voor de Regionals.”

Waarom Amerika?
Hij gaat verder: “In Amerika spelen robotics en techniek een veel grotere rol in het leven van jongeren. Hier in Nederland wordt techniek niet altijd onderwezen op middelbare scholen. Daarom kiezen relatief weinig jongeren een technische vervolgopleiding. Wij gaan met onze stichting proactief achter samenwerkingen met Nederlandse middelbare scholen aan om deze tak van sport meer onder de aandacht te brengen.”

Zie je dat er animo is onder jongeren in Nederland?
Martijn gaat verder: “We zien dat veel leerlingen heel enthousiast worden, niet alleen jongens maar ook meisjes. Steeds vaker worden technische opdrachten gekozen als profielwerkstuk. Scholen vinden het wel lastig om toe te passen, omdat er vaak geen budget voor dit soort lessen is of de technische kennis bij de docenten ontbreekt.”

Wat zou jullie wens zijn?
“Dat leerlingen ook echt een vak techniek krijgen waarbij aandacht is voor practische en technische kennis ter voorbereiding op studies zoals ICT, Werktuigbouwkunde, Mechatronics en Electrotechniek

Jullie zijn met Robotics Team Pi redelijk succesvol geweest toch?
“Klopt”, zegt Ivan trots. “We hebben het eerste jaar de Rookie Allstar-award gewonnen. Dit is de hoogst haalbare prijs die er op dat moment te winnen viel. Dit leverde ons een plekje op in de kampioenschappen in Detroit. Daarna hebben we nog eens in de kwartfinale gestaan van de knock-outfase van de wedstrijden in Chicago.”

Wat heeft het jullie nog meer gebracht?
Ivan: “Een robot maken is niet alleen leuk, het is ook heel goed voor je CV! Ik sleepte onlangs direct na mijn afstuderen een baan bij VDL in de wacht.” Ook Martijn ziet zijn toekomst rooskleurig in: “Ik verwacht volgend jaar aangenomen te worden op de TU/e om mijn studie werktuigbouwkunde voort te zetten.”

Hoe kunnen mensen jullie vinden of hoe kunnen sponsoren zich aanmelden?
“Mensen kunnen ons vinden via LinkedIn en ons via een bericht persoonlijk benaderen. Ook kunnen ze via onze website een contactformulier invullen. Daarnaast staan we, buiten de coronasituatie om, op evenementen zoals de Maker Faire,  Dutch Technology Week (DTW), Night of the Nerds en World of Technoly & Science beurs. Zelf organiseren we normaliter nog een robot reveal voor sponsoren en ouders waar iedereen kan komen kijken.”

Ivan en Martijn zijn vastberaden volgend jaar, als de coronacrisis het toelaat, weer voor de winst te gaan!

Team Pi LinkedIn

Team Pi Instagram

Team Pi Youtube

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu