Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

One-stop loading bij MCB: Een verandering van 180 graden

27-06-2016, Tags:One stop loading
"Het mooie van dit project is dat het integraal is: de collega's die het materiaal picken en degenen die het in de vrachtwagens moeten laden, moeten veel meer samenwerken om alles op de juiste manier neer te leggen. Maar dat zal ook wel wennen zijn." Carl-Peter Cremers is Manager Logistiek bij MCB, en grijpt alle vernieuwingen in het back office aan om het laden ook slimmer in te richten voor toekomstige groei: "Het nieuwe automatisch langgoedmagazijn vraagt ook om een andere manier waarop we vrachtwagens laden. Dat is ook noodzakelijk omdat we een hoger tonnage verwachten, we moeten de bovengrens oprekken van wat mogelijk is. Die grens hebben we met het huidige systeem wel bereikt." Dat vraagt om verandering dus: 'One-stop loading'.

Een nieuw magazijn creeërt een schuifpuzzel

"schuifPuzzel.jpgDrie dingen worden anders: het automatisch magazijn heeft voorraad nodig, voor de bouw ervan moeten voorraden tijdelijk verhuisd worden, en we gaan het laden anders doen. De hoogbouw vraagt om nieuwe ruimte voor opslag, maar daarvoor moeten we eerst ruimte creëren en materiaal verplaatsen." Dat wordt schuiven dus. "Precies. De hal waar straks het materiaal komt te liggen voor de hoogbouw ligt nu bijvoorbeeld nog vol. En dan krijg je een soort schuifpuzzel-effect: we maken eerst een open vakje en gaan dan schuiven. Dat noemen we het Transitieplan: heel veel schuiven met materiaal. Maar niet onnodig schuiven natuurlijk."

"Bij het laden van de vrachtwagens gaan we een structurele verandering doorvoeren. Nu brengen we de vrachtwagen naar het materiaal, deze moet dan tijdens het laadproces 10-15 keer stoppen en soms voor- en teruguit. We gaan het materiaal straks gedurende de dag naar het juiste 'regiovak' of postcodevak verplaatsen, zodat de vrachtwagen maar één keer hoeft te stoppen: 'one-stop loading' noemen ze dat. Het materiaal komt dan ook in de juiste volgorde op de wagen, gezien de route langs klanten." Dat is een flinke verandering. "Inderdaad. Het betekent niet alleen verandering voor de laadploegen, maar ook voor de magazijnmedewerkers. Ze moeten het materiaal in een andere volgorde picken en overdag verplaatsen naar het postcodevak, overdag is er dus meer werk en 's nachts minder. En dat moet ook wel als we in de toekomst willen groeien."

One-stop loading: een flinke verandering

"De vakken worden straks opgedeeld in postcodegebieden, een 180 graden andere benadering want nu zijn de laadlocaties nog per hal ingedeeld. Eigenlijk is het gebruikelijk in de meeste magazijnen dat het materiaal naar de wagen toe komt in plaats van andersom. MCB heeft het om goede redenen altijd tegenovergesteld gedaan, er werd tegenop gezien om dat zware materiaal teveel te verplaatsen. En een vrachtwagen heeft zelf al wielen natuurlijk." Waarom dan toch die verandering? "Het aantal vrachtwagens dat 's nachts door het magazijn kan bewegen heeft natuurlijk een maximum, en daar kunnen we in de toekomst niet mee uit de voeten. Nu vaak al niet. De nieuwe aanpak geeft meer mogelijkheden om op te schalen, en dat zal hopelijk ook nodig zijn. Het laadproces kan ook eerder beginnen, namelijk als alle orders van 1 postcodevak gepickt en verplaatst zijn naar het juiste vak. Nu kunnen we pas de eerste vrachtwagen laden als alle producten klaar liggen."

"Veel mensen denken dat het project van het automatisch langgoedmagazijn groot is, maar dit project is minstens zo omvangrijk. Het is daarom belangrijk dat je mensen meeneemt in alle veranderingen. En daarom vind ik dit interview ook belangrijk." En wat wil je graag over brengen? "Ik wil vooral duidelijk maken dat we niet kiezen voor een 'big-bang': we gaan niet van de ene op andere dag over, we bouwen elke paar weken een nieuw vak op, op dit moment voor de Kennedylaan en vanaf begin 2017 ook voor de Vest. Stapsgewijs hebben we de regiovakken gecreeërd en we zien ook dat het al werkt: de doorlooptijd is al flink verkort. De laadploegen geven ook aan dat ze nu meer overzicht hebben, ze hoeven niet zo te puzzelen."

Logistiek klaar voor de toekomst

"We zitten nu in een tussenfase, we zitten nog deels in de oude situatie: het verplaatsen van materiaal overdag gaat nu nog op een niet-efficiënte manier. Over een tijdje gaan we werken met zijladers en dan zal het beter gaan." En zie je al effect? "Er is enerzijds al voordeel van het nieuwe model, maar door de inefficiëntie wordt het nu nog teniet gedaan. Dat zal straks opgelost zijn, dan komt het voordeel ook. Maar als we niet waren begonnen, hadden we met de volumes die we nu draaien al veel meer overwerk gehad."

"Omdat de nieuwe situatie wezenlijk anders is en het lijkt alsof het veel meer moeite gaat kosten, lijkt het voor de medewerkers alsof het ze structureel veel werk op gaat leveren. Ze hebben ook het gevoel dat ze het nu al heel efficiënt doen, dat de huidige situatie optimaal is. En toch moeten we veranderen, daar ben ik van overtuigd. We moeten klaar zijn voor de toekomst, want die is er eerder dan je denkt.”

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu