Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Hydraulische- en pneumatiek leiding buizen

31-05-2023, Arno van Wijnen

Naadloze hydrauliek & pneumatiek leiding buis EN 10305-4 (oude norm Din 2445/2)

De hydraulische buis is een cilindervormige buis die men toepast in hydraulische systemen en die transport van vloeistoffen binnen en tussen componenten mogelijk maakt. De buisnorm specificeert afmetingen voor koudgetrokken afwerking en naadloze stalen precisiebuizen. Koudgetrokken buizen hebben nauwe maattoleranties, zijn sterker en beter te bewerken. Daarom zijn hydraulische buizen geschikt voor toepassingen in leidingsystemen met hoge drukken.

Hydraulische buizen hebben typisch een lengte van ongeveer 6 meter lang. Om buizen te bestellen, moet de gebruiker de buitendiameter en de binnendiameter van de buis meten. Wanneer de wanddikte van belang is, kunnen de buizen worden besteld in termen van buitendiameter en wanddikte of binnendiameter en wanddikte.

Wat is het materiaal van hydraulische buis?

Naadloze hydrauliek / pneumatiek leiding buis zijn verkrijgbaar in 2 verschillende staalkwaliteiten E235+N (1.0308) en E 355+N (1.0580), waarbij laatst genoemde een hogere treksterkte heeft en daardoor geschikt is voor hogere toelaatbare werkdrukken. Hierdoor is het mogelijk om lichter te construeren (men kan met b.v. een dunnere wanddikte werken, hetgeen een gewicht besparing geeft).

De buizen kunnen worden geleverd in twee verschillende oppervlakte behandelingen:

  • Een normaliserend gegloeide uitvoering (+N) en gefosfateerd , inwendig geolied en 2-zijdig afgedopt.
  • Een normaliserend gegloeide uitvoering (+N) en elektrolytisch verzinkt,  inwendig geolied en 2-zijdig afgedopt.

Het fosfateren verhoogd de corrosie weerstand. Fosfateren is een chemisch proces dat een laag onoplosbare fosfaten op een metaal oppervlak aanbrengt. Deze fosfaat toplaag aangebracht op het basis materiaal heeft een goede hechting én corrosie werende eigenschappen.

Indien men betere corrosie werende eigenschappen wil is er de elektrolytisch verzinkte uitvoering.

.+C  (BK) is buizen ondergaan na het koud trekken geen warmte behandelingen hebben daardoor een hoge weerstand tegen vervormen.(b.v. E235+C)

+N ( NBK) is normaliserend gegloeid, en zijn daardoor goed vervormbaar b.v. E355+N)

Contact

Heeft u naar aanleiding van deze blog nog vragen, neem dan gerust contact op met ons metaal advies centrum (MAC) via mac@mcb.nl

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu