Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Life cycle assessment bij auto’s: “Bij Lina bekijken we CO2 integraal”

Lina“We zitten in een eigen gebouw op het TU-terrein, daar hebben we Lina-auto ontwikkeld. De Technische Universiteit van Eindhoven is ook sponsor, we worden goed ondersteund. Het is wel hard werken, soms tot vier uur ’s-morgens. Ons gebouw is dan ook 24 uur per dag geopend, als één van de weinige op de campus.” Yanic van Riel is TU/e-student, maar ook de Accountmanager van TU/ecomotive. Een project waaraan MCB, als sponsor van onderdelen, bij mocht dragen. “We zijn een team van 22 studenten, waarvan de helft fulltime bezig is met het ontwikkelen van een auto. Elk jaar mag een nieuw team TU/e-studenten haar ideeën uitwerken.”

Van zuinig naar de ‘life cycle assessment’

“Dit is het vierde model auto dat door TU/ecomotive is ontwikkeld. Het eerste model was gericht op zuinigheid, maar deze mocht de weg niet op. Het volgende model, Isa, mocht dat wel: superzuinig maar ook op kenteken. Onze voorlaatste auto, Nova, was modulair: er werd ook gekeken naar de lange termijn, je kon elke module van de auto vervangen in plaats van dat je een nieuwe moest kopen. Dat verlengde de levensduur, en vergemakkelijkte de recycling.”

“Bij Lina gingen we focussen op de productie, vaak is de helft van de CO2-uitstoot van een auto geweest voordat hij rijdt. Lina is de eerste auto met structurele delen van natuurlijk materiaal: we werken met verschillende bio-based materialen, zoals biocomposieten. Middels een ‘life cycle assessment’ kijken we naar het hele proces. Maar we willen ook echt de weg op, geen concept car die wel milieuvriendelijk is maar de weg niet op mag.”

Het leerproces centraal

“Dinsdag 10 januari was onze partnerpresentatie, tot dan waren de naam en de eigenschappen van de auto nog niet bekend gemaakt. Woensdag hadden we de presentatie voor het grote publiek, dat was een groot succes, veel enthousiaste reacties.” En nu? “We zijn inmiddels met de productie gestart, de onderdelen stromen binnen. We gebruiken de MCB-platen om composietplaten te persen. De focus ligt nu dus op de bouw, daar zijn we de komende drie maanden mee bezig en tot nu toe liggen we op planning.”

“Het doel van dit team is om één auto te maken en hiermee ons concept te bewijzen (of presenteren). Daarnaast moeten we ook denken aan de toekomst van TU/ecomotive, en de volgende generatie van het team inspireren. Het commercieel maken van de auto is geen onderdeel van het project, maar je werkt wel met bedrijven samen die de ideeën weer toepassen in hun praktijk. Er starten ook heel veel ondernemingen vanuit de studententeams, maar de teams zelf worden nooit commercieel: het gaat om het leerproces.”

“Het is ontzettend leuk om te doen. Je bent normaliter alleen student, de praktijk krijg je op de universiteit niet mee. Dit is echter een goede poging om je kennis in de praktijk te brengen, maar ook een jongensdroom om je eigen auto te bouwen. Dus dit is een ervaring voor het leven.”

Lina

Lina

Lina

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu