Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

EDI in de metaalindustrie: “Technisch is het niet zo complex, maar commercieel soms wel”

Marino van de Beek“Ik probeer creatief de problemen van mijn verkoopcollega’s eenvoudiger te maken, een soort brugfunctie tussen IT en commercie. En met EDI help ik ook de klant natuurlijk.” Marino van de Beek is bij MCB verantwoordelijk voor de functionele business processen van met name Sales, waaronder ook EDI of ‘Electronic Data Interchange’:  “Ik ben zelf  geen IT’er, hoor, ik ben van oorsprong werktuigbouwkundige en 26 jaar geleden bij de Verkoop van MCB begonnen. Ik faciliteer alleen het businessproces, nu ook bij onze klant Suplacon. Want daar zijn ze over op bestellen via EDI.”

 

EDI: Sneller en minder fouten

“Ik help als E-business Adviseur bij het ontwikkelen van elektronische bestelmogelijkheden voor onze klanten. Een paar jaar geleden hebben we het plan opgevat om EDI te promoten, maar dat bleek niet makkelijk omdat klanten vaak niet de benodigde kennis in huis hadden. We hebben daarom met de grootste softwareleveranciers van onze klanten contact gezocht, om bij hen die EDI-koppeling te maken. In het geval van Suplacon ging het om Ridder Datasystems.”

“Bij Suplacon hebben we inmiddels  het bestelbericht live gezet, voor ons is dat prettig omdat we dan elektronisch orders kunnen ontvangen: sneller en met minder fouten. Voor de klant maakt het qua werkzaamheden niets uit, ze hoeven alleen maar op een ander knopje te duwen dan eerst. Het voordeel voor de klant zit vooral in de automatische berichten die we vervolgens terugsturen: de orderbevestiging, factuur en elektronische vrachtbrief. Daar gaan we nu aan werken.”


Platformonafhankelijke communicatie

“Het is een complex project: vanuit de techniek is het nog wel te overzien, maar om commercieel goede afspraken met de klant en de tussenpartij te maken komt er nogal wat bij kijken. Ondanks dat we een sterk concept hebben, dat technisch makkelijk bij de klant over de bühne te krijgen is; alle partijen willen het ook graag. We lopen er ook mee voorop in de metaalmarkt, we willen als MCB nou eenmaal méér doen dan transacties. Maar in de supermarktwereld is EDI normaal, hoor, daar wordt automatisch alles aangevuld wat opraakt. Maar onze klanten zijn natuurlijk een stuk complexer dan winkelklanten, die hebben bijvoorbeeld een beperkt beeld van wat ze morgen nodig hebben. En de branche is natuurlijk redelijk conservatief.”

“We willen met onze webportal voor elkaar krijgen dat de klant via alle mogelijke kanalen kan bestellen en ook geïnformeerd kan worden, platformafhankelijke communicatie heet dat. De volgende stap bij Suplacon is het live zetten van de orderbevestiging en de factuur. Voor de vrachtbrief moeten we nog afspraken maken, gevoelsmatig is dat nog lastig. De angst bestaat namelijk dat bedrijven hun ingangscontroles minder kritisch gaan doen als alles wordt geautomatiseerd. Die angst moet nog overwonnen worden, klanten moeten erop kunnen vertrouwen dat we het bij MCB goed voor elkaar hebben. We hebben dan voor de klanten van Ridder een volledig werkend pakket, ongetwijfeld sluiten er dan meer aan. Dat heet ‘Creating Progress’ toch?”

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu