Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

De historie van MCB (55): 25ste verjaardag

Via geschreven en ongeschreven regels bereikt MCB in 1966 haar 25-jarig bestaan. Er werken dan al 231 mensen, onder wie 22 vertegenwoordigers en 22 vrachtwagenchauffeurs, bij de groothandel. Als de medewerkers elkaar feliciteren met deze mijlpaal, is dat voor menigeen tevens een kennismaking, vooral als de ene hand kantoorwerk is gewend en de andere eeltig is van het sjouwen of sturen. Of als die toebehoort aan een van de verre vertegenwoordigers. Zij vormen het legertje handelsreizigers van MCB die allen in grote individuele vrijheid en op grote afstand van de staalgroothandel opereren. Slechts een paar keer per jaar laten ze hun neus zien in Eindhoven.

Het blijft natuurlijk niet bij een simpele felicitatie. De verjaardag wordt groots gevierd, en wel in de DAF-kantine. Maar alvorens men zich aan het feestgedruis overgeeft, wordt er teruggekeken. Een eucharistieviering, voorafgaand aan de festiviteiten, verplaatst de gedachten naar alle inspanningen die MCB hebben gebracht tot waar het in 1966 staat. En naar alle ups en downs op die weg. Frans van Ettro vat het in zijn feestspeech nog eens kort en bondig samen: de metaalcompagnie is Met Courage Begonnen en Met Correctheid Bestendigd. Daar staan de letters ‘MCB’ wat hem betreft voor. Courage is er nodig geweest om in hartje oorlogstijd van start te gaan en via een correcte manier van ondernemen, waarin ‘nooit ‘nee’ verkopen’ de rode draad vormt, is het bedrijf bestendigd in zijn bestaan. Anno 1966 zit de staalgroothandel nog steeds op die lijn. Dat de medewerkers, grotendeels zelf verantwoordelijk voor de bestendiging, de courage uit 1941 zeer waarderen, blijkt als beide oprichters op het feest spontaan op de schouders worden genomen en door de zaal gedragen. Het is een uiting van loyaliteit aan het bedrijf, aan de oprichters die door velen figuurlijk, maar die avond ook letterlijk op handen worden gedragen. De partners van de MCB’ers doen even hard mee. Ze horen bij ‘de club’, MCB is immers een familiebedrijf. En daar hoort dus ook een ‘clublied’ bij. Al vroeg in de geschiedenis van MCB heeft reclameman Gerard Gelsing dat ontworpen ter opluistering van feesten. De tekst varieert een beetje in de loop der jaren, maar het refrein blijft standvastig. MCB, MCB, die goeie, ouwe, trouwe, brave MCB! Het werkt verbindend. Normaal gesproken is de saamhorigheid onder het personeel al groot, maar als je zo gezamenlijk, uit volle borst, een aantal coupletten aflegt, ontstaat het gevoel dat niemand ooit meer weg wil bij MCB…! En voor velen geldt dat ook.

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu