Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

"Ik praat met klanten niet over onze, maar over hun producten en uitdagingen”

27-06-2016, Tags:Andre van den Braak

Andre van den Braak"Ik maakte deze week een rondje langs de nieuwe collega's, waarvan verschillende jonger dan 25 jaar. En dan te bedenken dat ik 25 jaar bij de zaak was toen ik vertrok in 2012. Op het moment dat ik bij MCB begon waren ze niet eens geboren haha." André van den Braak is Account Manager bij MCB, en na een onderbreking van bijna vier jaar weer terug op het nest: "MCB is gewoon een prachtig bedrijf met een mooi pakket. De reacties van de collega's op mijn terugkeer zijn heel positief, het eerste wat ze zeggen is 'welkom terug, fijn dat je er weer bent'. " Een gesprek met een nieuwe oude collega, over hoe hij om wenst te gaan met klanten.

Een positieve sfeer

"Ik ben eind 2012 weggegaan, een goede drieënhalf jaar geleden. Het was midden in de crisis, er moest gesneden worden. Mijn functie toen was op de export gericht, nu ben ik als 'Senior Field Account Manager' verantwoordelijk voor de verkoop in het grensgebied met Duitsland. We zijn nu aan het kijken welke bedrijven daar zitten, om te kijken welke goed bij ons passen." En hoe voelt de terugkeer bij MCB? "Het bevalt goed, het voelt als thuiskomen. Het is nu een feest van herkenning, veel oud-collega's maar ook veel nieuwe gezichten." André heeft MCB blijkbaar nooit echt los kunnen laten. Zelfs als hij het had gewild.

"Als je zo lang bij een bedrijf hebt gewerkt kom je ook bij je volgende werkgever weer mensen tegen die over MCB willen praten. En dan zie je hoe MCB ingeburgerd is op de Nederlandse markt, iedereen kent het bedrijf. Ook mensen in hele andere branches kennen minimaal onze blauwe vrachtwagens met dat puntdakje." En dus wilde je weer terug? "MCB is op dit moment natuurlijk weer aan het opkrabbelen na moeilijke jaren. Ook bij klanten van mijn vorige werkgevers waar ik kwam, hoorde ik dat MCB het weer veel beter doet. En als ik mensen van MCB aan de lijn had hoorde ik de opgewektheid." André wil mee in de positieve 'vibe' blijkbaar.

Een verlengstuk voor klanten

"Als je zo lang bij MCB hebt gewerkt ben je er als het ware 'opgevoed', eigenlijk ben je verwend. Als je bij andere bedrijven binnen kijkt zie je dat veel van wat MCB doet uniek is, als je dat niet meer hebt zie je pas wat je mist." En André staat open voor nieuwe ontwikkelingen. "We zijn met mooie dingen bezig zoals 'lean', MCB wil een verlengstuk van de klant worden. En dat is geweldig om aan mee te werken, het is ook interessant. We hebben zeker iets te melden bij een klant, je praat niet alleen over het product van MCB." Want dat is niet de manier waarop André met klanten om wil gaan.

"De cursus 'Lean' sloot perfect aan bij mijn aanpak. Ik wil met klanten praten over hun product, niet over het onze. Wat gaan ze ermee doen, hoe willen ze het wegzetten, hoe flexibel zijn ze en hoe kunnen wij als MCB daar op inspelen?" Hoe bedoel je dat concreet? "Als een klant een product heeft dat vier keer per jaar wijzigt, moet de leverancier ook snel kunnen schakelen. Concurrenten zijn daar vaak star in, en dat dat kan voor beide partijen  kostenverhogend werken. Als je als MCB daar goed op in kunt spelen, ben je koopman." En dat is André eigenlijk ook, maar anders dan eerst.

"Je merkt ook dat het allemaal veel sneller gaat, we moeten sneller beslissingen nemen en dus sneller reageren op signalen vanuit de markt. De marktbenadering is ook veranderd, LinkedIn was in 2012 in opmars bijvoorbeeld maar nu al ingeburgerd. Steeds meer verkopers zijn ook met marketing bezig, we zijn met zijn allen kennis over aan het dragen, en dat is heel positief. We onderscheiden ons daar ook mee denk ik: je ziet wel veel bedrijven die heel actief zijn met kennis delen, maar vaak praten ze alleen over hun eigen producten. Die fase hebben wij gehad."

Contactgevens: andre.van.den.braak@mcb.nl, 06-5737 8789

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu