Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Grotere rvs-platen; voordelen en toepassingen

30-03-2023

Sinds kort kunt u bij MCB uit ons eigen machinepark nog grotere platen bestellen dan u van ons gewend was. Een gloednieuwe decoiler zorgt ervoor dat u bij ons terecht kunt voor RVS platen van 2 meter breed, maximaal 5mm dik en tot wel 8 meter lang. Twan Buddemeijer werkt sinds 1991 bij MCB. Via afdeling verkoop kwam hij al snel op de afdeling RVS terecht waar hij inkoop en verkoop doet. Wij vroegen hem naar de service-uitbreiding van MCB. 

MCB breidt haar assortiment en service weer uit?

Twan: ‘Ja! We kunnen breder, dikker en langer materiaal produceren. Deze breedtes en diktes hadden we al wel liggen in de standaard afmetingen, maar we kunnen nu ook klant specifieke orders zelf verwerken. Zo kunnen we onze klanten nog beter bedienen.’

Betere voorraadbeschikbaarheid

Omdat we nu ook zelf onze eigen voorraadafmetingen produceren (ook gefolied!), kunnen we sneller schakelen als er bijgestuurd moet worden. Bij onvoorziene afnames hebben we binnen 1 à 2 weken de voorraadbeschikbaarheid weer op orde. Dit is stukken sneller dan voorheen, toen we nog afhankelijk waren van fabrieken. 

Meer verpakkingsmogelijkheden

Voor standaard afmetingen kan de klant kiezen voor een specifieke verpakking en/of een specifieke pakketgrootte. Op die manier kunnen we optimaal inspelen op de klantwensen. Zo biedt MCB bijvoorbeeld ook ongespijkerde pallets aan, waarmee een klant het materiaal gemakkelijker in de cassettes van hun geautomatiseerde magazijn kan plaatsen. 

Waarvoor worden deze grote platen gebruikt? 

Twan: ‘De toepassing van deze grotere platen is heel divers. Eén van de eerste orders betrof platen van 8 meter lang. Die waren bestemd om een vloer van een koelcel te bekleden. De vloer werd hierdoor een stuk strakker, want grotere platen betekent minder naden in de vloer.' 

Nesten

'Door een grotere plaat te nemen, kun je vaak gunstiger nesten en daarmee dus afval besparen. Dat komt voor in alle branches. Uiteraard moet men wel over de machines beschikken om deze afmetingen te kunnen verwerken.' 

Tankbouw

‘Een andere bekende toepassing is tankbouw. Tanks vind je op allerlei plekken terug: vooral in de chemie, zuivel, food en argrarische sector. Voor het maken van een tank wordt een plaat in de lengte rondgewalst en dichtgelast. Die segmenten worden vervolgens aan elkaar gelast tot een tank. 

Wanneer je elementen van 2 meter breed aan elkaar kunt lassen (in plaats van platen van 1,5 meter breed), bespaart dat veel op duur laswerk. Lassen is duur, zeker als je werkt met gecertificeerde lassers en als de lassen getest moeten worden. Zo kun je dankzij grotere platen besparen op je kosten.' 

tank food

argrarisch tank

Wat is het grote voordeel?

'Omdat MCB deze afmetingen vanaf nu in eigen beheer kan produceren, kunnen we sneller leveren en zelf onze prioriteiten stellen. De klant kan rekenen op een hoge mate van kwaliteit en leverbetrouwbaarheid. 

‘Deze grote platen maken het assortiment van MCB nóg uitgebreider. Daardoor kan onze klant terecht bij één leverancier en dat bespaart hen een hoop tijd. Naast deze grotere platen in RVS en aluminium bieden we natuurlijk ook verschillende afmetingen van staal, RVS, aluminium en non-ferro aan in zowel plaatmateriaal als langgoed. Daarnaast kan de klant bouwen op een nog betere voorraadbeschikbaarheid dankzij de komst van onze gloednieuwe decoiler.' 

MCB rondleidingen

‘Wij nodigen klanten graag uit voor een rondleiding in ons magazijn zodat ze deze nieuwe service en vooral ook de nieuwe machine kunnen komen aanschouwen.' U kunt zich hier aanmelden voor een rondleiding

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu