Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Social media in B2B: de case MCB

27-06-2016, Tags:Social media B2B
"Telefoon? Nee daar beginnen we niet aan, één telefoon bij de receptie is genoeg. Straks gaat iedereen hier zitten bellen." Even een citaat van ruim 100 jaar geleden, blijkbaar waren bedrijven niet zo happig op dat 'nieuwe medium'. Hun medewerkers zouden niet meer aan werken toekomen. En ik kan me nog herinneren (zo oud ben ik al) dat je hetzelfde hoorde bij dat 'nieuwe medium' e-mail: "E-mail? Nee daar beginnen we niet aan, één mailadres bij de receptie is genoeg. Straks gaat iedereen hier zitten mailen." En wat doen we tegenwoordig de hele dag? Bellen en mailen.
 
Hetzelfde zie je nu gebeuren bij ('social') media als LinkedIn: bedrijven die hun medewerkers niet vertrouwen en allerlei regels en beperkingen opstellen: "Straks zit iedereen hier de hele dag op LinkedIn". Bij MCB zijn we niet zo bang, en mogen medewerkers onder werktijd op social media, mits het gebruik zakelijk is. In praktijk betekent dat dus geen Facebook, maar wel LinkedIn. Door het geven van LinkedIn-workshops stimuleren we zelfs dat mensen hun netwerk uitbreiden en dat ze hun kennis online profileren, als magneet voor klanten.
 
Ondanks dat social media (het woord 'social' zegt genoeg) als LinkedIn primair voor mensen zijn bedoeld, hebben we als bedrijf ook een pagina opgezet. Zelfs op Facebook, zij het dat we ons daar niet op klanten richten maar op medewerkers (en hun familie) en andere 'stakeholders' zoals omwonenden, gemeente en aandeelhouders. Op Twitter hebben we een 'algemeen' account ( @mcb_nl) voor de 'algemene' mededelingen, en daarnaast vanuit ons marktnieuwssysteem een reeks van 76 (!) Twitter-accounts die elk het nieuws verspreiden over een specifiek product of een specifieke markt. Op Paper.li hebben we zelfs 76 'weekkranten' opgezet.
 
Eind 2015 hebben we stagiair Pim Loos gevraagd om onze activiteiten als bedrijf op social media te analyseren, en Pim heeft daar een heldere presentatie van gemaakt.

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu