Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

MCB neemt trots haar eerste Lean & Green Star in ontvangst!

12-05-2021

Bij MCB nemen we de verantwoordelijkheid als het gaat om onze rol en functie in de maatschappij. Zo ook op het gebied van duurzaamheid. Dit heeft ons een Lean & Green Star opgeleverd. 

Wat moet je doen om een Lean & Green Star te verdienen?
Onze SQEH-collega’s Inge Hermans en Guus Born hebben keihard gewerkt aan het binnenslepen van deze award. Als bedrijf moet je bewust omgaan met het effect dat je hebt op het milieu. Dit betekent o.a. proactief bezig zijn met het verminderen van uitstoot van CO2. Daarnaast zijn we samen met collega’s, partners en leveranciers continu op zoek naar oplossingen om steeds een beetje duurzamer te ondernemen. 

Hoe bereik je een duurzame bedrijfsvoering?
Wagenpark
Met ons wagenpark maken we echt het verschil. Door de aanschaf van vrachtwagens met Euro-6 motoren hebben we een vermindering in stikstofuitstoot van maar liefst 97% t.o.v. van de oudere vrachtwagentypes. In onze MCB garage worden wekelijks bandenspanningscontroles uitgevoerd. Ook dit leidt tot vermindering van brandstofgebruik.

Chauffeurstraining
De vrachtwagenchauffeurs worden binnen MCB getraind om op een zo zuinig mogelijke manier te rijden. Door een kleine competitie toe te voegen worden chauffeurs op een leuke manier uitgedaagd om hier actief mee aan de slag te gaan. 

Papierwerk
We kijken verder vooruit en zetten nu ook in op de digitalisering binnen transport, zodat chauffeurs met minder papierwerk de weg op gaan. Naar schatting gaat dit ons ongeveer 1 miljoen prints per jaar besparen. Een mooie investering dus. 

Efficiëntere routes
Onze routes tussen het noorden van het land en België zijn geoptimaliseerd. Met behulp van charters kunnen we onze routes nog efficiënter inrichten. Deze ‘horizontale samenwerking’ is een samenwerking tussen verladers en vervoerders die ladingen niet alleen slim combineren, maar ook uitwisselen als ze voor een andere vervoerder gunstiger zijn. Hiermee worden onnodige kilometers voorkomen.

De uitreiking van de Lean & Green Star
De award werd overhandigd door Jan van Nunen en Dirk van der Lee van Connekt. Serge Timmermans (CCO MCB Group) en Peter van der Kroft (mentor chauffeur) namen de prijs in ontvangst. 

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu