Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Leren: voor wie doe je dat, voor de baas of voor jezelf?

31-05-2016, Hélène Beesems, Tags:Leren, Cursus

Afgelopen week hoorde ik de volgende opmerking van een collega: 'Waarom zou ik doorgaan met het vervolg van mijn cursus? Ik ga voorlopig toch geen hogere functie krijgen'. Dit triggerde mij.

Als we een kijkje zouden kunnen nemen in de toekomst, zeg over 10 jaar, was het een stuk gemakkelijker om te weten welke kennis we dan nodig hebben. Dan weet mijn collega beter of hij het vervolg van de cursus zou moeten doen. Want we willen natuurlijk over 10 jaar nog steeds productief , gezond en met veel plezier aan het werk zijn.

Maar vooruitkijken kunnen we niet. Wat we in ieder geval wél weten voor de toekomst, is dat veranderingen constant aanwezig zullen zijn, én dat ze elkaar steeds sneller gaan opvolgen. Voor de werkgever een opdracht om te zorgen voor een grote wendbaarheid van de organisatie. Want alleen dan gaat het lukken om in de toekomst met succes te blijven bestaan. Voor de werknemer de taak om te blijven leren, om mee te kunnen in de veranderingen.

Hoe bereid je je voor op die veranderende toekomst? Als bedrijf en als medewerker?

Als bedrijf wil je graag gemotiveerde mensen in dienst hebben die productief zijn. En die ook nog goed in hun vel zitten, zodat het fijne collega’s zijn. Echter kun je niemand meer de baangarantie tot aan het pensioen geven. Dat is écht verleden tijd. Wat je wel kunt doen als bedrijf, is ontwikkeling stimuleren. Dus zorgen dat er mogelijkheden geboden en gefaciliteerd worden om steeds iets nieuws te leren, dat er budget is voor ontwikkeltrajecten. Dat de mogelijkheden om te ontwikkelen ook voor iedereen voorhanden zijn.

Als medewerker ben je er voor verantwoordelijk om zelf de stappen te zetten naar de ontwikkeling die nodig is om de toekomst aan te kunnen. Bij MCB is er een groot scala van trainingen (90!) aanwezig op de e-campus. De trainingen zijn voor iedereen toegankelijk. Sommige medewerkers maken veel gebruik van de trainingen, anderen alleen als ze het moeten van de baas. Feit is echter dat je zelf uiteindelijk verantwoordelijk bent en blijft voor je eigen arbeidsvitaliteit. Of je je kennis en vaardigheden op peil houdt is een keuze die je zelf moet maken.

Opnieuw te starten met een cursus of opleiding is een uitdaging. Vooral voor degene die lang niet meer geleerd heeft. Je moet weer leren om te leren. Maar dan ontdek je wel snel hoe leuk het is om te leren, en ‘geleerder’ te zijn. Dat gaat niet vanzelf, daartoe moet je jezelf eerst een paar keer dwingen. Maar doe je het niet, dan kies je voor een onzekere toekomst.

Om terug te komen op de vraag: Leren, voor wie doe je dat, voor de baas of voor jezelf? Daar mag je zelf een antwoord op geven. Maar stel ik nu een andere vraag: Wat als je niet meer leert…

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu