Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

"Aluminium zagen: leren werken op nieuwe machines"

"Voor de mannen aan de machine was het wennen, ze hebben méér met machines dan met computers. Maar we hebben alles zo eenvoudig mogelijk opgezet, dus dat komt allemaal goed." Martijn Bouwer is Business Consultant, en heeft bij MCB het aluminium zaagcentrum opnieuw mee ingericht. Het was voor hem niet de eerste keer: "We hebben een vergelijkbaar systeem draaien bij ons zusterbedrijf Staalmarkt De Kempen, die zijn al helemaal over. Daar zijn mensen ook al echt gewend aan het systeem, ze hebben zich snel eigen gemaakt. Daaruit blijkt dus dat het toch eenvoudig is." En dat is ook hoe Martijn dingen over wil dragen.

Aluminium zagen zoals de klant het wil

"Ik hou me bij MCB bezig met allerlei logistieke verbeteringen, waaronder dus het zaagcentrum voor aluminium platen. De aanleiding was de sluiting van het back office in Duitsland, daardoor zijn we gaan kijken of de machines hier kunnen worden ingezet. En dat bleek zo te zijn." En nu gaat het beter? "Eén van de vereisten was dat we de doorlooptijd konden verkorten, vergeleken met vroeger. Naast doorlooptijdverkorting wilden we ook de flexibiliteit vergroten, dat we wat sneller konden leveren. Spoedorders, 24-uursleveringen zeg maar, dat is de richting die we op willen. Maar ook de kwaliteit was belangrijk: betere zaagtoleranties, verpakkingseisen van de klant noem maar op." Heel wat veranderingen bij elkaar dus.

"Als je het vergelijkt met vroeger is vooral de breedte en diepte van het assortiment vergroot, en de leverbetrouwbaarheid verbeterd. Vroeger waren we soms te laat, dat probleem is nu opgelost." En de machinebedienden? "De mensen achter de machine zijn ontzettend positief, het moest voor hen ook makkelijker worden. We zijn ook begonnen met 5S om de werkplek verder te optimaliseren. We hebben nu voorraden bij de machine straks. dat scheelt flink wat tijd." Ook voor de klant.

Het aluminium zagen kan nog beter


"We zijn ook bezig met planningsoptimalisatie (APO-plannen), waarbij operators zelf het basismateriaal kunnen kiezen. De planning wordt dan geautomatiseerd, zodat de planner er veel minder werk aan heeft. Daar hoort ook het terugmelden van de productieorder aan de machine bij, waardoor we ook weer sneller kunnen leveren aan de klant."
En wat moet er nog gebeuren? "We moeten nu het assortiment nog gaan verbreden en de software verder optimaliseren. De operators moeten ook nog leren hoe ze zelf orders gereed kunnen melden aan de machine, dat scheelt ook in de tijd en betekent minder handelingen voor de mannen zelf." Zo sla je meerdere vliegen in één klap.

"We zijn nog volop bezig hoor, een stagiair is bijvoorbeeld aan het kijken hoe we het proces verder kunnen optimaliseren: 5S, opgeruimde werkplek, standaardisatie, noem maar op. Daarnaast zijn we aan het inventariseren of we de producten middels een pakketdienst kunnen verzenden. Hierdoor zouden we sneller kunnen leveren en zijn we in staat tot een later moment orders te noteren. Daardoor is de klant in staat om wat later te bestellen en kunnen we toch nog eerder leveren. De klant vraagt, wij draaien. Of ja zagen."

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu