Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +32 (0)4 239 66 11
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +32 (0)4 239 66 11 of stuur een e-mail naar acier@mcb.be
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Gehoorbescherming: Begrip voor verplichting

12-04-2019, Ellen Popeyus, Tags:Werken bij MCB
gehoor_beschermenEnkele maanden geleden heeft MCB op bepaalde locaties gehoorbescherming verplicht gesteld. Dit besluit is genomen op basis van een uitgebreid onderzoek naar geluidsoverlast. De impact van gehoorschade is groot.
Junior Veiligheidscoördinator Yassin Queddan: “Op alle afdelingen binnen de magazijnen en productie van MCB zijn geluidsmetingen uitgevoerd met betrekking tot de werkzaamheden daar. De resultaten hebben uitgewezen dat er op elke afdeling grote kans is op directe gehoorschade. Dat betekent dat MCB wettelijk verplicht is om haar medewerkers daar te voorzien van gehoorbescherming en het dragen ervan ook verplicht te stellen. De resultaten van de metingen hebben ons dus geen andere keuze gelaten: gehoorbescherming is verplicht in alle magazijnen en productiehallen van heel MCB, zonder uitzonderingen. Het is begrijpelijk dat medewerkers wel eens moeite hebben met deze verandering, maar er is uitvoerig en duidelijk gecommuniceerd op basis waarvan deze verplichting is ingesteld. Het besluit is puur gericht op de gezondheid van de medewerkers en daarnaast op onze verplichting om hier als organisatie, op grond van de Arbo-wet, aan te voldoen.”

Gewenningsproces

Hay Veger, afdelingschef Magazijn Kennedylaan, heeft tot nu toe best goede ervaringen. “Ik schat dat zo’n 95% van mijn groep er goed mee overweg kan en slechts 5% er moeite mee heeft. Het is natuurlijk een gewenningsproces en de één heeft er meer last van dan de ander. De oordoppen zijn op maat afgesteld maar kunnen altijd worden aangepast. Je kunt zelf kiezen tussen harde of zachte gehoorbescherming. Zelf heb ik de dopjes uiteraard ook in, vooral in de pickhallen is er veel gekletter en daar hoeft niemand meer last van te hebben. Ik heb er echt profijt van.”

Hinderlijk

“Ik ben niet tegen gehoor-bescherming, maar je moet per afdeling bekijken waar je iets verplicht stelt,” zegt magazijnmedewerker Noud Fransen. “Tijdens het lossen en laden van auto’s dien je, in verband met de veiligheid, goed contact te hebben met je collega die op de auto staat. Dan kunnen oordoppen wel eens hinderlijk zijn.”
 

Ook op de motor

“Ik heb altijd oordoppen in want het gaat om je gezondheid,” stelt procesoperator Franc van der Lans van het Steel Service Center. “De nieuwe doppen bevallen me goed, zó goed dat ik ze ook voor privégebruik heb laten aanmeten. Ze zijn ideaal als je met de motor op pad bent want dat is mijn hobby. Als de doppen nog teveel geluid doorlaten, dan kun je ze altijd laten bijstellen. Het is natuurlijk een kwestie van wennen en even doorzetten. En vergeet niet: je gehoor is héél belangrijk!”

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu